Zdjęcie nagłówkowe otwierające podstronę: Komunikat kanclerza w sprawie odwiedzin w domach studenta

K O M U N I K A T

Kanclerza
Uniwersytetu Opolskiego

z dnia 26. 10. 2022r.

w sprawie odwiedzin w Domach Studenta Uniwersytetu Opolskiego w związku

z obowiązywaniem stopni alarmowych na terytorium RP

W związku z obowiązywaniem drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, informuję, że zgodnie z treścią rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP (Dz.U. 2016 poz. 1101) na organach oraz pracownikach uczelni spoczywa szczegółowy zakres przedsięwzięć w sprawach bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, w szczególności wprowadzenia ścisłej kontroli osób przy wejściu na teren obiektów czy wprowadzenia zakazu wstępu na teren obiektów uczelni.

W związku z powyższym do odwołania obowiązuje zakaz wstępu osobom postronnym do domów studenta UO. W ramach odwiedzin mieszkańca domu studenta UO uprawniona jest jedynie osoba najbliższa,
którą stanowi: rodzic, małżonek, dziecko, rodzeństwo i opiekun prawny. Wejście do domu studenta UO następuje po przeprowadzeniu weryfikacji tożsamości przez służby porządkowe, w obecności potencjalnie odwiedzanego mieszkańca domu studenta.

Zbigniew Budziszewski

Kanclerz