Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił konkurs na małe granty dla uczelni województwa Opolskiego. Do rozdysponowania jest 100 tysięcy złotych, a pomysły można zgłaszać do 19 maja.

Do konkursu mogą być zgłaszane projekty:

1. służące działaniom na rzecz studentów, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień sprzyjających rozwojowi tolerancji, integracji, poszanowania dla wielokulturowości, przeciwdziałaniu przemocy, wsparciu zdrowia psychicznego, równości szans, działań integracyjnych i antydykryminacyjnych – projekty priorytetowe;
  2. służące wzmacnianiu wśród studentów umiejętności poruszania się na rynku pracy oraz rozwijania wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości;
  3. służące ogólnej aktywizacji studentów – przedstawicieli samorządów studenckich, kół naukowych oraz pozostałych studentów regionu.

Kompletne wnioski o dotacje należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia  19 maja 2023 r. na adres: Departament Edukacji i Rynku Pracy  Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, ul. Piastowska 14, 45-082 Opole (koperta z dopiskiem „Konkurs na Małe Granty”). O zachowaniu terminu decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Wnioski o przyznanie dotacji, złożone poza Konkursem, nie będą podlegały ocenie.

W bieżącym roku na konkurs zarząd województwa przeznaczył 100 000 zł. Ustalono maksymalną kwotę dotacji w kwocie 10 000 zł, minimalną – w kwocie 5 000 zł, przy czym wartość dofinansowania nie może być wyższa niż 50 % wartości całego projektu.

Komisja konkursowa wyłoni najciekawsze projekty, a ogłoszenie wyników konkursu nastąpi nie później, niż w terminie 30 dni od ostatniego dnia przyjmowania wniosków. Wniosek i regulamin konkursu dostępne są w załącznikach.

Regulamin konkursu na małe granty dla uczelni 2023 (PDF, 1,1 MB)

Wzór wniosku do konkursu na małe granty dla uczelni 2023 (DOC, 199 KB)

List do Rektora Uniwersytetu Opolskiego w sprawie Konkursu na Małe Grantu dla uczelni województwa opolskiego (PDF, 473 KB)

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod nr telefonów:
77 44 67 838

Zapraszamy wszystkie uczelnie naszego region do składania wniosków!

Z poważaniem

W imieniu Pani Moniki Jurek – Dyrektora Departamentu Edukacji i Rynku Pracy UMWO”

Anna Oleksiak
Departament Edukacji i Rynku Pracy