8 598 – taka jest liczba rejestracji z wniesionymi opłatami kandydatów na studia na Uniwersytecie Opolski po I turze rejestracji, która zakończyła się 11 lipca 2023 r. Najwięcej osób – 2114 – stara się o przyjęcie na studia stacjonarne na kierunku lekarskim.
Limit miejsc na studia stacjonarne na kierunku lekarskim w tym roku to 120. To oznacza, że na jedno miejsce na tym kierunku przypada prawie 18 kandydatów. Dodatkowo 310 zgłoszeń na 50 miejsc wpłynęło na studia niestacjonarne na kierunku lekarskim.
683 osoby zarejestrowały i opłaciły swoje zgłoszenia na kierunek psychologia (na 85 miejsc), 500 na prawo (na 140 miejsc), 393 na fizjoterapię (na 120 miejsc), a 224 na English Philology (na 80 miejsc). Po blisko dwieście zgłoszeń wpłynęło też na takie kierunki, jak pielęgniarstwo, English in Public Communication, kosmetologię i informatykę.
Ogółem wszystkich zgłoszeń w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów jest 9 579, z czego w przypadku 8 598 wniesiono też opłaty. To oznacza, że ogólna liczba zgłoszeń opłaconych może jeszcze wzrosnąć po zaksięgowaniu wpłat wniesionych np. w ostatnim dniu rekrutacji.
W tym roku Uniwersytet Opolski ma do zaoferowania 2 863 miejsca na ponad 70 kierunkach studiów I, II stopnia i studiów niestacjonarnych. II tura rekrutacji, zgodnie z przyjętym harmonogramem, rozpocznie się 1 sierpnia. Odbywać się będzie tylko na tych kierunkach, na których podczas I tury nie został wyczerpany limit miejsc. Najwięcej kandydatów na studia w Uniwersytecie Opolskim w ostatnich latach to mieszkańcy woj. opolskiego, a także województw: śląskiego, dolnośląskiego i łódzkiego.